Павел баня
Местни избори 2007 
За втори мандат като кмет на община Павел баня е избран Станимир Радевски, който печели изборите за кмет на община със 70.60%. Това са 5 154 гласа от всички действителни 7 300.

Според крайните резултати са избрани следните кметове по кметства:

с. Асен – Росица Вълкова Русева - 66.07%.
с. Долно Сахране - Дешка Колева Ганева - 67.98%.
с. Манолово - Мурад Касим Моллаахмед - 70.21%.
с. Скобелево - Георги Йорданов Петров - 57,62%.
с. Търничене - Ахмед Ибрям Ходжа - 64.54%.

Втори тур ще се състои за населените места, както следва:

с. Александрово - Мехмед Алил Сарач (28,66%) срещу Теньо Костов Тенев (23,91%)
с. Габарево - Ахмед Ибрямов Контилев (43,29%) и Пенка Койчева Иванова (23,99%)
с. Горно Сахране - Руси Тенев Шиков (46,01%) и Христо Янков Христов (32,19%)
с. Осетеново - Шериф Мехмед Шериф (43,55%) и Петър Колев Райчинов (35,32%)
с. Турия - Невена Милева Соколова (37.85%) и Христо Стоянов Костеров (28,29%)
с. Тъжа - Нено Тенев Ненов (33,24%) и Стефан Христов Чернев (32,83%).

Общинска избирателна комисия на основание чл. 101 и чл. 102, ал 4 от ЗМИ и въз основа на получените данни от протоколите на СИК реши:

Брой мандати за общински съветници 17
Общинската избирателна квота е 432 гл.

Избрани за общински съветници: независим кандидат 1бр. Инициативен комитет Христина Димова Петрова

Мандатите за общински съветници се разпределят по кандидатски листи на политически партии и коалиции, получили действителни гласове не по- малко от общинската избирателна квота, както следва:

Политическа партия “Движение за права и свободи” - 6 бр.
Политическа партия “Българска социалистическа партия” - 4бр.
Политическа партия “ГЕРБ” - 4 бр.
Политическа партия “Зелена партия” - 2 бр.

Валидните гласове за общински съветници са 7 344.

Избирателна активност за местни избори 2007г. за първи тур в община Павел баня - 61.88%


Избраните кметове на кметства след втори тур , на местните избори в община Павел баня, са съответно:
с. Осетеново - 454 гласа - Петър Колев Райчинов
с. Александрово - 597 гласа - Теньо Костов Тенев
с. Тъжа - 447 гласа - Стефан Христов Чернев
с. Горно Сахране – 432 гласа - Руси Тенев Шиков
с. Габарево - 475 гласа - Ахмед Ибрямов Контилев
с. Турия - 187 гласа - Невена Милева Соколова



По данни на ОИК - Павел баня